www.hifiturk.com hifi,hi-fi,audio,high-end,home theater,sinema,cd,dvd,alım-satım ve bilgilendirme sitesi.

Ağustos 29, 2014, 04:00:27 ÖS
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

WWW.AUDIOTURK.COM
Sayfa: [1]
Yazdır
Gönderen Konu: PIONEER HPM-100 HOPARLÖRLER SİZCE NASIL?  (Okunma Sayısı 7764 defa)
admin
Ziyaretçi
« : Ağustos 10, 2008, 06:12:17 ÖS »

EFSANE KOLON HPM-100 HOPARLÖRLER HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZİ BURAYA YAZABİLİRSİNİZ.
vintage
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : Ağustos 21, 2008, 11:26:34 ÖS »

Baslar muhteşem.tizler süper.mid lerde biraz zayıf.ama olsun genede çok temiz bir çift yakalarsam alır odama atarım  Göz kırpan
sundial
Newbie
*

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Ekim 14, 2008, 11:45:19 ÖÖ »

ben barda jbl century 100 ile hpm 100 kullanıyorum marantz 4400 yada 4300 quadradial receiver ile 
hpm100 genel olarak 4x4 lük bir speaker kusur sorarsanız düşünsmde bulamam ama ön koruma kapakları metal kafes türü bir
malzeme olsa daha ii olurdu zira hpm 100 zeminde daha ii randıman veriyor dev gibi bir book shelf olan century yi her yer konumda kullanabiliyorsunuz kısacası 1 takım var elimde ama bulursam (temiz) yine ilk seçimim olur
Hpm100
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Ekim 25, 2008, 12:34:48 ÖS »

1984 yılında aldığım ve bu güne kadarPIONEER HPM-100 dinlemekteyim. Üçüncü sahibiyim. Hiç bir ünütesi ellenmemiş ter temiz bir şekilde duruyor. Körügün kenarındaki siyah zifttin bile ilk günkü gibi...

Bir çok kolon dinledim, fakat HPM-100 kadar alt ve üst sesleri kulağı tırmalamadan verdiğine inananlardanım. Fakat zevkeler ve renkler tartışılmaz.
Formda bir arkadışımız mid' lerin biraz az olduğunu söylemiş, evet doğru bende düne kadar öyle olmadığına inanıyordum, taki Infinity SM-152 alana kadar.
SM-152 HIFI TURK'den aldım, çok memnunum, ve satmayı düşünmüyorum. HPM-100 e göre mid ler çok önde, her iki kolonunda dB leri bir birinden faklı, HPM-100 (92.5 dB) Infinity SM-152 (102 dB), bana göre bu iki farklı ses bir bir lerinin eksiklerini tamamlıyor. Benim deneyimim HPM-100 derilik, SM-152 de güç olarak değerlendiriyorum. Pioneer A-77-X'i power, Sansui AU-517 pre olarak kullanıyorum. İkisinide HIFI TURK'den aldım, tertemiz ve kesinlikle orjinal. Dört kolon bana göre çok güçlü bir ses elde etmekteyim. Ev için çok fazla, volüm 1 yaptığımda bile gücü hissettirmekte.

Ne olursa olsun insan kendini yenilemeli ve övgüye olduğu gibi eleştiriyede açık olmalı. Eleştirirkende kendini bilmeli ve saygısını yitirmemeli! Bizler sadece müzik konusundaki fikirlerimizi burda paylaşmak için buluşuyoruz ve yazıyoruz, kimsenin kimseye ahkâm kesmek gibi bir fikrimiz olduğuna inanmıyorum...

Evet özellikle 80'li yıllarda çok pupülerdi, gençlerin talep ettiği bir Speaker'dı. O yıllarda bile ona ulaşabilmek için cebinizin kabarık olmalıydı. Şimdi ise 1.250 veya çok temizi 2.000 YTL civarında. Günümüzdeki Speaker'ların, kabinlerinin ebat olarak küçüldüğü veya uzadığı bir dönem başladı. Fiyatlarıda el yakıyor! Markaları burda belirtmek istemiyorum fakat HPM-100 çok üst seviye bir kolon olmıyabilir, ama fiyatıyla ve sesi ile daha pahalıya alamadığımız üst seviye kolonların seslerini az çok yakalamayı başardığımız bir speake olduğunu düşünüyorum.

Başlıkta kurtarıcı diye yazdım. Gerçek olduğuna inandığım bir düşünce, amplifikatör nasıl olursa olsun HPM-100 de iyi bir ses elde etmemesi münkün değil kendi deneyimimle.

Bunun yanındada HPM-150 de çok merak ediyorum. Başka bir forumda okudum, bir arkadaşımız HPM-150 için üstündeki süper tiviter lerine sinek kovucumu diye yazmış! Yorumu size bırakıyorum...
Paylaşmak adına varım ve bunu koruyalım lütfen.

Esenkalın...
« Son Düzenleme: Kasım 04, 2008, 10:51:18 ÖÖ Gönderen: Hpm100 » Logged
Audiostar
Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Ekim 25, 2008, 06:45:36 ÖS »

Ya arkadaşlar sizi anlamakta güçlük çekiyorum.35 senelik bir hoparlörü öyle bir anlatıyorsunuzki,bilmeyen herkes bu kolonun peşine düşecek.
« Son Düzenleme: Kasım 26, 2008, 09:50:47 ÖÖ Gönderen: selim » Logged
admin
Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Ekim 25, 2008, 07:57:58 ÖS »

Sayın Audiostar müzik zevk işidir,kulaklar aynı değildir.her kulak farklıdır.sizin yaklaşımınız biraz üzücü.zevk ve tarzları aşşağılamaya hiç hakkınız yok.insanlar trident kolonlardan da büyük zevk alabilir.nitekim mağazamda trident kolonda sattım ben.ve bu kolonu alan arkadaş mağazamda 5.000 dolarlık kolon dahil 20 ye yakın hoparlör dinleyerek trident te karar kıldı.ve ben buna büyük saygı duydum.aslada demedimki ya bu adam salak,gitti trident kolon aldı demedim.çünkü o trident i beğendi ve aldı gitti.insanlara ve zevklerine saygı duymak zorundasınız.siz bu forumda beğendiğiniz cihazları övebilirsiniz,kimse buna karşı çıkamaz,ama benim forumumda hiç bir marka ve cihazı aşşağılayamazsınız.
Gelelim HPM100 e.hiç bir şey boşuna efsane olmaz.Ve HPM100 de tüm dünyaca kabul edilen efsane bir hoparlördür.sanırım anlamışsınızdır.başkada sözüm yok.saygılarımla.

« Son Düzenleme: Ekim 26, 2008, 01:22:17 ÖS Gönderen: admin » Logged
selim
Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Ekim 25, 2008, 10:13:10 ÖS »

Ya arkadaşlar sizi anlamakta güçlük çekiyorum.35 senelik bir hoparlörü öyle bir anlatıyorsunuzki,bilmeyen herkes bu kolonun peşine düşecek.

Arkadaşım sen ne biçim yorum yapıyorsun insanları rencide etmek senin ne haddine yazdıklarına dikkat et.!!
« Son Düzenleme: Kasım 26, 2008, 09:51:06 ÖÖ Gönderen: selim » Logged
sundial
Newbie
*

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #7 : Kasım 12, 2008, 05:56:26 ÖS »

haklısınız arkadaşlar
bu tür yazışmalarda önce saygı eğitimi gerekiyor. cihazlar mekanlar,kablolar, yerleşim ,müzik tarzı hakikaten insan kulağının algılama karakterini değiştiriyor . hpm 100 gerçekten çok farklı. bunu söylerken hem ev oda, hem açık mekan, hemde iç büyük mekanda daha başka speakerlarıda denemiş olduğum halde söylüyebilirim... bu güne kadar 1 kişi den duydum tartışma esnasında ben buraya müzik dinlemek için gelmem diye oda roksan firmasının sahibi touraj moghaddam dı.. düşündüm adam haklı player kablolar mekan ve
yerleşim ve kayıtların kalitesi olması gerekenin altında ancak genel baktığımda memnuniyetsizlik oranı 10.000. de 1 gibi
aaaa ne yapıcam... alıcam roksanın en iyilerini kıyaslıyacagım daha önce aldım ama düşük seriydi... denemeden konuşmak
ucuz konuşmaktır ama alıp deneyinceye kadar kral hpm 100 ve jbl century l 100 ....saygılar
HPM100
Newbie
*

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #8 : Aralık 25, 2009, 12:06:14 ÖS »

Gülümseme 1984 yılında sahip olduğum PIONEER HPM-100 dinlemekteyim. Üçüncü sahibiyim. Aldığımda beri tamamen orinalliğini hala korumaktadır. O yıllarda kendi bütçeme ve dinlediğim müziğe uygun en iyi kolonlardan biri sayılıyordu. Ve o günün şartlarına göre oldukçada bütçeli idiler.

SA-9800 anfi, SA-9800 Eq, CTF-1250 ve iki çift HPM-100 veya HPM-150 almak hayali ile geçirdiğim günlerdi. Ağlayan

HPM-100 benim müzik anlayışıma hitap eden bir kolondu. Fakat zevkeler ve renkler tartışılmaz.

Formda bir arkadışımız mid' lerin biraz az olduğunu söylemiş, evet doğru bende düne kadar öyle olmadığına inanıyordum, taki Infinity SM-152 alana kadar. SM-152 HIFI TURK'den aldım, çok memnunum, ve satmayı şu sıralar düşünmüyorum. HPM-100 e göre mid'leri çok önde, her iki kolonunda dsb'leri bir birinden faklı, HPM-100 (92.5 dB) Infinity SM-152 (102 dB), bana göre bu iki farklı ses bir bir lerinin eksiklerini tamamlıyor. Benim deneyimim HPM-100 daha tok bir ses elde edilmekte olup, SM-152'de midleri ve güç olarak değerlendiriyorum. Daha yüksek sesde dileyenlerin kolonu. apartman ortamında bunu elde etmek çok zor. Sırıtan

http://[flash=200,200][b]Ne olursa olsun insan kendini yenilemeli ve övgüye olduğu gibi eleştiriyede açık olmalı. Eleştirirkende kendini bilmeli ve saygısını yitirmemeli! Bizler sadece müzik konusundaki fikirlerimizi burda paylaşmak için buluşuyoruz ve yazıyoruz, kimsenin kimseye ahkâm kesmek gibi bir fikrimiz olduğuna inanmıyorum...[/b][/flash][/color]

Evet özellikle 80'li yıllarda çok pupülerdi, gençlerin talep ettiği bir Speaker'dı. O yıllarda bile ona ulaşabilmek için cebinizin kabarık olmalıydı. Şimdi ise 1.250 veya çok temizi 2.000 YTL civarında. Günümüzdeki Speaker'ların, kabinlerinin ebat olarak küçüldüğü veya uzadığı bir dönem başladı. Fiyatlarıda el yakıyor! Markaları burda belirtmek istemiyorum fakat HPM-100 çok üst seviye bir kolon olmıyabilir, fakat fiyatıyla ve sesi ile daha pahalıya alamadığımız üst seviye kolonların seslerini, az çok yakalamayı başardığımız bir speake olduğunu düşünüyorum.

Paylaşmak adına varım ve bunu koruyalım lütfen.[/color][/b]

Esenkalın...
HPM100
Newbie
*

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #9 : Aralık 25, 2009, 12:07:33 ÖS »

Gülümseme 1984 yılında sahip olduğum PIONEER HPM-100 dinlemekteyim. Üçüncü sahibiyim. Aldığımda beri tamamen orinalliğini hala korumaktadır. O yıllarda kendi bütçeme ve dinlediğim müziğe uygun en iyi kolonlardan biri sayılıyordu. Ve o günün şartlarına göre oldukçada bütçeli idiler.

SA-9800 anfi, SA-9800 Eq, CTF-1250 ve iki çift HPM-100 veya HPM-150 almak hayali ile geçirdiğim günlerdi. Ağlayan

HPM-100 benim müzik anlayışıma hitap eden bir kolondu. Fakat zevkeler ve renkler tartışılmaz.

Formda bir arkadışımız mid' lerin biraz az olduğunu söylemiş, evet doğru bende düne kadar öyle olmadığına inanıyordum, taki Infinity SM-152 alana kadar. SM-152 HIFI TURK'den aldım, çok memnunum, ve satmayı şu sıralar düşünmüyorum. HPM-100 e göre mid'leri çok önde, her iki kolonunda dsb'leri bir birinden faklı, HPM-100 (92.5 dB) Infinity SM-152 (102 dB), bana göre bu iki farklı ses bir bir lerinin eksiklerini tamamlıyor. Benim deneyimim HPM-100 daha tok bir ses elde edilmekte olup, SM-152'de midleri ve güç olarak değerlendiriyorum. Daha yüksek sesde dileyenlerin kolonu. apartman ortamında bunu elde etmek çok zor. Sırıtan

Ne olursa olsun insan kendini yenilemeli ve övgüye olduğu gibi eleştiriyede açık olmalı. Eleştirirkende kendini bilmeli ve saygısını yitirmemeli! Bizler sadece müzik konusundaki fikirlerimizi burda paylaşmak için buluşuyoruz ve yazıyoruz, kimsenin kimseye ahkâm kesmek gibi bir fikrimiz olduğuna inanmıyorum...

Evet özellikle 80'li yıllarda çok pupülerdi, gençlerin talep ettiği bir Speaker'dı. O yıllarda bile ona ulaşabilmek için cebinizin kabarık olmalıydı. Şimdi ise 1.250 veya çok temizi 2.000 YTL civarında. Günümüzdeki Speaker'ların, kabinlerinin ebat olarak küçüldüğü veya uzadığı bir dönem başladı. Fiyatlarıda el yakıyor! Markaları burda belirtmek istemiyorum fakat HPM-100 çok üst seviye bir kolon olmıyabilir, fakat fiyatıyla ve sesi ile daha pahalıya alamadığımız üst seviye kolonların seslerini, az çok yakalamayı başardığımız bir speake olduğunu düşünüyorum.

Paylaşmak adına varım ve bunu koruyalım lütfen.[/color][/b]

Esenkalın...

bayipram
Newbie
*

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #10 : Nisan 29, 2010, 12:19:48 ÖS »

SİZDEN RİCAM ŞU HPM SERİSİ HOPARLÖRLER GAYET GÜÇLÜ VE TABİKİ VİNTAGE
ANFİ OLARAK SİZCE DÖNEMİNDE YANİ 80 LERDE YAPILAN ANFİLERMİ BU SERİYE DAHA UYGUNDUR
YOKSA GÜNÜMÜZDE SATILAN YENİ MODEL ANFİLERMİ ŞİMDİYE KADAR HEP VİNTAGE CİHAZLARI HEP TAKIM ALIP KULLANDIM
OYÜZDEN FAZLA BİLGİM YOK LÜTFEN TAVSİYELERİNİZLE YARDIMCI OLURMUSUNUZ
Sayfa: [1]
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: